Megjelent az első mesekönyvem a Meseföld 2
Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy Meseföld… ahol született egy Mesekönyv.
Mesés lehetőséget kaptam a Bács-Kiskun megyei önkormányzattól, amikor a megyei identitás erősítését szolgáló mesék megírásával megbíztak.
Szövegkertészként, szövegíróként egyszerre volt megtiszteltetés és kihívás is a feladat, hogy a közszájon forgó Bács-Kiskun megyei legendákból meséket varázsoljak.
A munka során izgalmas volt megismerni őseink csodákkal körbeszőtt hitrendszerét és olykor kétségbeejtő, máskor kétségbeejtően kedves módszereit, amivel életüket igyekeztek megóvni a rossztól, vagy ahogy épp egy puszta közepén álló csárdát írtak be örökre a történelembe egy véltvalós szerelmi történettel.
Több kedvencem is lett a húsz mese közül. A kalocsai vonatkozású történetek azért is kedvesek, mert magam is az érseki városban vertem gyökeret, és örök küldetésemnek érzem a város múltját, értékeit, szépségei megismertetni másokkal.
A kalocsaiak mellett azokat a meséket szerettem még nagyon, ahol egy helybe, egy emberbe, egy tóba vagy egy jó szóba vetett hit hozott a legenda szerint jobb életet a történet szereplőinek.
Szeretettel ajánlom a meséket kicsiknek és nagyoknak, mert mélyen hiszek abban, hogy a hagyományainkat nem ápolni kell, hisz nem betegek, nem őrizni kell, mert nem rabok.
A hagyományainkat átélni kell, megélni kell, hagyományőrző rendezvényeken és akár a hagyományainkat átadó, továbbörökítő mesekönyveken keresztül.
***
A Meseföld 2 című kötetbe IDE KATTINTVA online is beleolvashatsz.
Érték–élmény–egészség projektmunka
A mesekönyv a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat identitásfejlesztési projektjének részeként készültek valósult meg. Nekik ezúton is köszönöm a bizalmat és a lehetőséget, hogy ebben a műfajban is megmutathattam magam.
***
Író-olvasó-illusztrátor találkozó
A kötet író-olvasó találkozóval egybekötött bemutatója 2024 őszén lesz, Kalocsán.